Посольство України в Ісламській Республіці Іран

, Київ 01:36

В Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

20 травня 2017, 17:02

Цього року 21 травня Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв політичних репресій – усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України. Згадуємо кожного, хто був необґрунтовано звинувачений у злочинах, позбавлений рідної домівки і висланий на чужину, відправлений у виправно-трудові табори, був знищений каральною системою.

Цього року 21 травня Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв політичних репресій – усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України. Згадуємо кожного, хто був необґрунтовано звинувачений у злочинах, позбавлений рідної домівки і висланий на чужину, відправлений у виправно-трудові табори, був знищений каральною системою.

2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП(б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», на основі якої 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР N0044, що започаткував масові репресії. Відтак, 30-50-ті роки минулого століття стали однією з найтрагічніших сторінок історії України. Голодомор, політичні репресії, розкуркулення, депортація кримських татар та мешканців Західної України до Середньої Азії й Сибіру… Тільки за офіційними даними, в ці роки жертвами політичних репресій стали щонайменше 2,8 мільйонів українців. В одному лише 1937 року було розстріляно майже 17 тисяч людей. Сталінський режим боровся з усіма, хто просто міг мати власну думку. Пізніше, після так званої «хрущовської відлиги», наступили нові репресії – репресії епохи Брeжнєва.

Жертвою міг стати будь-хто, хто намагався протистояти владній системі. Під утиск потрапили державна, інтелектуальна і творча еліти, духовенство, робітники й селяни. Моральні і фізичні муки торкнулися не тільки самих репресованих, але й їхніх рідних і близьких. Тавро «ворогів народу» лягло на мільйони безневинних людей та цілі родини.

В Україні пам’ятають ці страшні сторінки історії та щорічно у третю неділю травня відзначають День пам'яті жертв політичних репресійвстановлений відповідно до Указу Президента України № 431 від 21 травня 2007 р. Так, цьогоріч за участю керівництва держави відбудуться церемонії покладання вінків до пам’ятного знака Меморіалу жертв тоталітаризму, Братської могили і пам’ятного знака поховань на території Національного історико-меморіального заповідника «Биковнянські могили». Комеморативні заходи також пройдуть у всіх куточках України та за кордоном.

Пам’ятаючи ці страшні події, Україна засуджує будь-які прояви агресії у ХХІ столітті. Адже й нині деякі правлячі режими застосовують методи політичного терору. Так, на тимчасово окупованих українських територіях запанували репресії проти українців, кримських татар, багато людей пропали безвісти, фізичним і моральним тортурам піддаються захоплені бойовиками українські військовослужбові, добровольці, волонтери… 

У цю скорботну дату схиляємо голови в пам'ять про мільйони співгромадян, які стали жертвами політичних репресій, та співчуваємо усім народам, які постраждали і продовжують зазнавати страждань від тоталітарних режимів.

Останні новини

18 травня в ЗМІ Ірану було поширено прес-реліз Посольства України в Ірані з нагоди 74-ї річниці депортації кримських татар | 19 травня, 09:06

У День боротьби мусульманського населення Криму за свої права іранська газета “Sedaye Mellat” (Голос нації) поширила прес-реліз Посольства України

Прес-реліз Посольства України в Ірані з нагоди 74-ї річниці депортації кримських татар | 18 травня, 09:42

Щороку 18 травня народ України з великим сумом вшановує пам'ять депортованих татар Криму і трагедію 1944 р. на Кримському півострові.

Іранське видання «Sedaye Mellat» (Голос нації) опублікувало інтерв’ю Посла України в Ірані, в якому С.Бурдиляк відверто та змістовно відповів на питання журналістів. | 15 травня, 11:32

“Плануємо оформлення віз у 5-денний термін”: Під час відвертої зустрічі з Послом України в Ірані власники, головні редактори та журналісти низки друкованих видань країни отримали відповіді на питання щодо економічного, соціального, політичного життя України та обговорили відносини між двома державами.