Посольство України в Ісламській Республіці Іран

, Київ 10:35

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Іраном

На культурно-гуманітарному напрямку українсько-іранського співробітництва спостерігається посилення взаємного інтересу сторін до історії, культури та мистецтва України та Ірану. Почастішали двосторонні контакти між мистецькими, освітянськими, спортивними, молодіжними установами та організаціями. 

Триває співпраця між Україною та Іраном у галузі музичного та театрального мистецтва. У рамках обміну між ВНЗ на постійній основі відбуваються візити до Ірану викладачів Національної музичної академії України імені. П.І.Чайковського і Київського інституту музики ім. Р.Глієра.

За сприяння Посольства підтримуються зв’язки між Київським Інститутом міжнародних відносин (КІМВ) та Інститутом міжнародних відносин при МЗС Ірану, відпрацьовані основні елементи та модальності візиту до Ірану делегації КІМВ.

Влітку 2016 р. до Ірану здійснила робочий візит делегація Київського національного лінгвістичного університету (КНЛУ). За підсумками переговорів між КНЛУ та Тегеранським університетом Шахід Бехешті досягнуто домовленості щодо організації на базі іранського вишу кафедри україністики та української мови.

У лютому 2017 р. з метою налагодження відносин з іранськими вищими освітніми заходами в Тегерані перебувала делегація Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Театральна трупа Полтавського академічного обласного театру ляльок на 16-у міжнародному тегеранському ляльковому фестивалі 22-28 серпня 2016 р. з успіхом представила виставу «Тигренятко Петрик».

Іранські кінематографісти взяли участь у Рівненському міжнародному кінофестивалі «Місто мрії» 24-28 серпня 2016 р. Іранські актори – у спільному театральному проекті «Театр без кордонів», який відбувся в м.Полтава з 7 по 17 вересня 2016 р., а також у ІV Міжнародному театральному фестивалі «KAZ.KAR», м.Львів, 11-14 червня 2016 р.

06.02.2017 на міжнародному кінофестивалі «Фаджр» в Тегерані відбувся показ ірано-чесько-українського фільму «Осінні спогади» іранського режисера Алі Фахра Мусаві.

Іранські науковці взяли участь у 16-й міжнародній конференції з астрофізики «Astrophysics and Cosmology after Gamow; progress and persepctives» на базі Одеського національного університету з 13 по 21 серпня 2016 р., а також у 6-й Міжнародній конференції «Наноматеріали:  застосування та властивості», м.Львів, з 14 по 19 вересня 2016 р.

Іранські волонтери активно долучаютья до гуманітарних проектів AIESEC (Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales), що здійснюються в Україні.

Протягом 2016 р. відбулося п'ятнадцять спільних спортивних заходів. 

Важливою подією двосторонніх відносин стала зустріч міністра культури України Є.М.Ніщука з міністром культури та ісламської орієнтації ІРІ А.Джаннаті в рамках ЕКСПО «Культурний Шовковий шлях», яке проходило у КНР у вересні 2016 р. У ході зустрічі іранська сторона висловила готовність щодо подальшого розвитку культурного співробітництва з Україною. А.Джаннаті висловив також зацікавленість у переукладанні Програми співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом ІРІ у сфері культури, освіти, науки, спорту, туризму, засобів масової інформації та молодіжного обміну. Іранський міністр підтримав пропозицію українського колеги щодо започаткування в Ірані та Україні постійно діючих культурних центрів обох держав.

Значні перспективи має співпраця з Іраном у галузі охорони здоров’я, медицини та медичної освіти. Іранська сторона висловила готовність до обміну візитами на рівні керівництва міністерств охорони здоров’я України та Ірану. За сприяння Посольства врегульоване питання визнання Іраном дипломів про вищу медичну освіту окремих українських ВНЗ.