Посольство України в Ісламській Республіці Іран

Київ 14:52

оментар МЗС України щодо ухвалення спеціальної резолюції Європейського Парламенту стосовно справи Надії Савченко

01 травня 2015, 15:18

30 квітня 2015 року Європейський Парламент ухвалив спеціальну резолюцію щодо справи Надії Савченко.

Європарламентарі чітко наголосили на незаконності дій російської сторони з викрадення та вивезення до Російської Федерації української громадянки. У документі зазначається, що з огляду на нестабільний стан нашої співвітчизниці Росія несе пряму відповідальність за її безпеку та самопочуття. Крім того, було підкреслено, що Надія Савченко як член української делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи наділена міжнародним імунітетом, повага якого є одним з міжнародних зобов’язань.

Важливим елементом резолюції стало підтвердження Європарламентом того, що справи Надії Савченко та інших громадян України, що незаконно утримуються на території Росії, безпосередньо підпадають під дію п. 6 Комплексу заходів з виконання Мінських угод стосовно звільнення заручників та осіб, що незаконно утримуються, за принципом «всіх-на-всіх».

У цьому зв’язку Європарламент закликав Російську Федерацію до негайного і безумовного звільнення Надії Савченко та інших українців.

Ми вдячні за ці чіткі сигнали, а також інші системні та наполегливі зусилля, які докладаються європарламентарями не лише для звільнення Надії Савченко, але й для повного та беззастережного виконання всіх положень Мінських домовленостей, передусім з боку Російської Федерації.

МЗС України долучається до закликів, які пролунали у резолюції Європарламенту, та сподівається, що російська сторона розпочне нарешті вживати кроки з метою імплементації взятих на себе у Мінську зобов’язань.

Останні заяви та коментарі