Посольство України в Ісламській Республіці Іран

Київ 14:21

Українці в Ірані

В Ірані перебуває близько 850 громадян України. З них – близько 300 громадянок України, які одружилися з громадянами Ірану. Значною є українська громада у місті Бушер, де близько 550 українців разом з родинами задіяні на будівництві атомної електростанції.

Представники українства в ІРІ беруть активну участь у різноманітних культурно-гуманітарних заходах, які проводить Посольство України: відзначеннях річниць Конституції та Незалежності, Декларації про державний суверенітет України, вшануваннях пам’яті жертв аварії на Чорнобильській АЕС, вечорах присв’ячених пам’яті Т.Г.Шевченка тощо. Члени місцевої української громади також присутні на богослужіннях пам’яті жертв Голодоморів, Куренівської катастрофи тощо.

Посольством спільно з Тегеранською музичною консерваторією із залученням представників української громади в Ірані підготовлено та проведено концертну програму, присвячену 200-річчю від дня народження М.Вербицького та 150-й річниці першого публічного виконання національного гімну України. В ході заходу прозвучали твори М.Вербицького та інших відомих українських композиторів – М.Лисенка, А.Авдієвського, А.Кос-Анатольського, К.Данькевича, А.Кловзе, М.Шуха та М.Скорика у виконанні іранських та українських музикантів. На завершення програми студентським хором Тегеранської музичної консерваторії вперше було виконано Державний Гімн України у перекладі на перську мову.