• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • فارسی
Правила в’їзду та перебування в Україні для громадян іноземних держав
Опубліковано 29 листопада 2019 року о 16:41

В'їзд (виїзд) та перебування іноземців в Україні регулюється Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року, Порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150, та Порядком оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251.

Іноземці в'їжджають (виїжджають) в Україну через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом i у разі наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством або міжнародними договорами України.

Всі категорії віз оформлюються дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном.

Разова віза на строк до 15 днів для в’їзду в Україну може бути також оформлена в аеропортах «Бориспіль», «Одеса», «Сімферополь» та Одеському морському торгівельному порту іноземцям та особам без громадянства, що не змогли завчасно оформити візи в дипломатичному представництві або консульській установі України, та мають поважну причину невідкладно в’їхати в Україну, а саме:
1) з дипломатичною або службовою метою за клопотанням органів державної влади України;
2) з метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Україні за клопотанням Міністерства надзвичайних ситуацій;
3) з метою невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами;
4) у разі необхідності транзитного проїзду через територію України членів екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки із суднової ролі.

Разові візи на строк до 15 днів для в’їзду в Україну громадян Антигуа і Барбуди, Барбадосу, Республіки Маврикій, Республіки Ель Сальвадор, Республіки Сейшельські Острови та Турецької Республіки з метою туризму оформляються в аеропортах «Бориспіль», «Одеса», «Сімферополь» та Одеському морському торгівельному порту за наявності документів, що підтверджують туристичний характер поїздки.

На території України Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ оформляє візи у випадках, передбачених міжнародними договорами.

Паспортний документ подається іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби. Реєстрація проводиться на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду.

Строк перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, паспортні документи або документи, що підтверджують особу без громадянства, яких зареєстровано посадовою особою Державної прикордонної служби, продовжується територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150 «Про затвердження Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України».

Оформлення іноземцям та особам без громадянства посвідок на тимчасове або постійне проживання здійснюється територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251 «Про затвердження Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання і технічного опису їх бланків та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983».

Іноземець та особа без громадянства у разі втрати на території України паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, повинні про це негайно письмово повідомити територіальний орган або підрозділ Державної міграційної служби, який зобов’язаний видати довідку та надіслати відповідне повідомлення до Адміністрації Державної прикордонної служби. У такому разі питання про продовження строку перебування іноземця та особи без громадянства на території України чи їх виїзду з України вирішується після отримання ними в дипломатичному представництві чи консульській установі країни громадянської належності або походження чи попереднього постійного проживання паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, на підставі особистої заяви, копії довідки, виданої територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби, про втрату такого документа та довідки, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби, про перетинання державного кордону (в разі, коли строк перебування під час останнього в’їзду не продовжувався).

Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється за наявності у них транзитної візи типу «В», візи країни прямування, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки.

Іноземці в'їжджають в Україну і виїжджають з України через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом i у разі наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством або міжнародними договорами України.

Паспортний документ подається іноземцем та особою без громадянства для реєстрації у пункті пропуску через державний кордон посадовій особі Державної прикордонної служби. Реєстрація проводиться на термін не більш як 90 днів протягом 180 днів.

Строк перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, паспортні документи або документи, що підтверджують особу без громадянства, яких зареєстровано посадовою особою Державної прикордонної служби України, продовжується територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби України відповідно до:


Оформлення іноземцям та особам без громадянства посвідок на тимчасове або постійне проживання здійснюється територіальними органами або підрозділами Державної міграційної служби України згідно з:

Іноземець або особа без громадянства у разі втрати на території України паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, повинні про це негайно письмово повідомити територіальний орган або підрозділ Державної міграційної служби, який зобов’язаний видати довідку та надіслати відповідне повідомлення до Адміністрації Державної прикордонної служби. У такому разі питання про продовження строку перебування іноземця та особи без громадянства на території України чи їх виїзду з України вирішується після отримання ними в дипломатичному представництві чи консульській установі країни громадянської належності або походження чи попереднього постійного проживання паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, на підставі особистої заяви, копії довідки, виданої територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби, про втрату такого документа та довідки, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби, про перетинання державного кордону (в разі, коли строк перебування під час останнього в’їзду не продовжувався).

Транзитний проїзд іноземців через територію України дозволяється за наявності у них транзитної візи типу «В», візи країни прямування, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки.

Для оформлення е-Візи необхідно

  1. Зареєструватись на веб-платформі МЗС.
  2. В режимі онлайн заповнити анкету, завантажити фотокартку та скановані копії документів (паспорт, запрошення та ін.), сплатити онлайн банківською карткою консульський збір.
  3. Отримати готову е-Візу на електронну пошту (надсилається у форматі pdf).
  4. Для в’їзду в Україну потрібно роздрукувати отриману е-Візу та пред’явити разом з паспортом прикордонним органам України (е-Віза дійсна для в’їзду у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон).

Переваги е-Віза:

  • дистанційне подання документів у будь-який зручний час та отримання е-Візи без необхідності відвідування консульської установи;
  • можливість онлайн відстеження стану оформлення е-Візи;
  • централізоване оформлення усіх е-Віз в МЗС України;
  • постійна інформаційна підтримка заявників на [email protected];
  • час оформлення – до 9 робочих днів;
  • вартість – 85 дол. США;
  • строк дії – разова до 30 днів.

Ознайомитися з повним текстом чинної редакції Вимог до оформлення віз в електронному вигляді.

Оформлення віз для в’їзду в Україну може здійснюватися підрозділами МЗС в пунктах пропуску через державний кордон в міжнародних аеропортах:

4 червня 2015 року Кабінет Міністрів України Постановою № 367 затвердив Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, яким регулюються, серед іншого, в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї іноземців та осіб без громадянства – з урахуванням вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Серед іншого Порядком передбачається:

  • в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби.

Перелік контрольних пунктів наведено в додатку 1 Порядку. У разі порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, встановленого цим Порядком, особи притягатимуться до відповідальності.

Міністерство закордонних справ України ще раз наголошує на необхідності дотримання чинного порядку відвідання Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Між Україною та Ісламською Республікою Іран діє візовий режим поїздок громадян, окрім власників дипломатичних та службових паспортів на термін до 30 днів.

Щодо в’їзду на територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

Іноземці та особи без громадянства в’їжджають на територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь України відповідно до законодавства та міжнародних договорів України.

Для іноземців з держав з візовим порядком в’їзду за отриманням візових документів слід звертатися до дипломатичних представництв або консульських установ України за кордоном.

Іноземці з держав з безвізовим порядком в’їзду можуть перебувати на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь України виключно  за умови перетинання державного кордону в діючих пунктах пропуску через державний кордон України з прославленням відповідних відміток в паспортних документах або імміграційних картках.

Недотримання іноземцями та особами без громадянства законодавства України під час в’їзду та перебування на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України, а також може призвести до накладення міжнародних санкцій на них як до осіб, які підтримують тимчасову окупацію частини території України.

Режим поїздок. Правила в’їзду в Україну для громадян іноземних держав

з/п

Країна

Режим поїздок

Примітка *
 ДП
власники дипломатичних паспортів
 СП
- власники службових паспортів

1.  

Австрія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

2.  

Австралія

Візовий

 

3.  

Азербайджан

Безвізовий

 

4.  

Албанія

Візовий

* крім ДП, СП

5.  

Алжир

Візовий

 

6.  

Ангола

Візовий

 

7.  

Антигуа і Барбуда

Візовий

 

8.  

Андорра

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

9.  

Аргентина

Безвізовий до 90 діб протягом 365 діб

 

10.

Афганістан

Візовий

 

11.

Багами

Візовий

 

12.

Бангладеш

Візовий

 

13.

Барбадос

Візовий

 

14.

Бахрейн

Візовий

 

15.

Беліз

Візовий

 

16.

Бельгія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

17.

Бенін

Візовий

 

18.

Білорусь

Безвізовий (поїздки за внутрішніми паспортами)

 

19.

Болгарія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

20.

Болівія

Візовий

 

21.

Боснія та Герцеговина

Безвізовий до 30 діб протягом 60 діб

 

22.

Ботсвана

Візовий

 

23.

Бразилія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб з метою туризму та бізнесу

 

24.

Бруней Даруссалам

Безвізовий до 30 діб

 

25.

Буркіна-Фасо

Візовий

 

26.

Бурунді

Візовий

 

27. 

 

Бутан

Візовий

 

28.

Вануату

Візовий

 

29.

Ватикан

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

30.

Великобританія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

31.

Венесуела

Візовий

* крім ДП, СП

32.

В'єтнам

Візовий

* крім ДП, СП

33.

Вірменія

Безвізовий

 

34.

Габон

Візовий

 

35.

Гаїті

Візовий

 

36.

Гайана

Візовий

 

37.

Гамбія

Візовий

 

38.

Гана

Візовий

 

39.

Гватемала

Візовий

 

40.

Гвінея

Візовий

 

41.

Гвінея Бісау

Візовий

 

42.

Гондурас

Візовий

 

43.

Гонконг (Китай)

Безвізовий до 14 діб

 

44.

Гренада

Візовий

 

45.

Греція

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

46.

Грузія

Безвізовий

 

47.

Данія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

48.

Джібуті

Візовий

 

49.

Домініка (Співдружність)

Візовий

 

50.

Домініканська Республіка

Візовий

* крім ДП, СП

51.

Еквадор

Візовий

 

52.

Екваторіальна Гвінея

Візовий

 

53.

Еритрея

Візовий

 

54.

Естонія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

55.

Ефіопія

Візовий

 

56.

Єгипет

Візовий

 

57.

Ємен

Візовий

 

58.

Замбія

Візовий

 

59.

Зімбабве

Візовий

 

60.

Ізраїль

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

61.

Індія

Візовий

 

62.

Індонезія

Візовий

 

63.

Ірак

Візовий

 

64.

Іран

Візовий

* крім ДП, СП

65.

Ірландія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

66.

Ісландія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

67.

Іспанія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

68.

Італія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

69.

Йорданія

Візовий

 

70.

Кабо-Верде

Візовий

 

71.

Казахстан

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

72.

Камбоджа

Візовий

* крім ДП, СП

73.

Камерун

Візовий

 

74.

Канада

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

75.

Катар

Візовий

 

76.

Кенія

Візовий

 

77.

Киргизія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

78.

Китай (КНР)

Візовий

* крім ДП, СП

79.

Кіпр

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

80.

К Н Д Р

Візовий

* крім ДП, СП

81.

Колумбія

Візовий

 

82.

Конго (Демократична Республіка)

Візовий

 

83.

Конго (Народна Республіка)

Візовий

 

84.

Корея

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

85.

Коста-Ріка

Візовий

 

86.

Кот-д'Івуар

Візовий

 

87.

Куба

Візовий

* крім ДП, СП, офіційних паспортів, членів екіпажів морських та повітряних суден, а також

поїздок з метою лікування

88.

Кувейт

Візовий

 

89.

Лаос

Візовий

* крім ДП, СП

90.

Латвія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

91.

Литва

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

92.

Ліберія

Візовий

 

93.

Ліван 

Візовий

 

94.

Лівія

Візовий

 

95.

Ліхтенштейн

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

96.

Люксембург

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

97.

Маврикій

Візовий

 

98.

Мавританія

Візовий

 

99.

Македонія

 

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб (до 15 березня 2013 року)

 

100.

Малайзія

Візовий

 

101.

Малі

Візовий

 

102.

Мальта

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

103.

Марокко

Візовий

* крім ДП, СП

104.

Мексика

Візовий

* крім ДП

105.

Молдова

Безвізовий

 

106.

Монако

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

107.

Монголія

Безвізовий (для поїздок зі службовою, туристичною, приватною метою за умови надання документів, що підтверджують мету поїздки)

 

108.

Непал

Візовий

 

109.

Нігерія

Візовий

 

110.

Нідерланди

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

111.

Нікарагуа

Візовий

 

112.

Німеччина

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

113.

Нова Зеландія

Візовий

 

114.

Норвегія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

115.

О А Е

Візовий

 

116.

Оман

Візовий

 

117.

Пакистан

Візовий

 

118.

Панама

Візовий

* крім ДП, СП

119.

Парагвай

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

120.

Перу

Візовий

* крім ДП, СП

121.

П А Р

Візовий

 

122.

Польща

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

123.

Португалія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

124.

Пуерто-Рико

Візовий

 

125.

Російська Федерація

Безвізовий (поїздки за внутрішніми паспортами)

 

126.

Румунія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

127.

Сальвадор

Візовий

 

128.

Сан-Марино

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

129.

Саудівська Аравія

Візовий

 

130.

Сербія 

Безвізовий до 30 діб протягом 60 діб

 

131.

Сьєрра-Леоне

Візовий

 

132.

Сирія

Візовий

 

133.

Сінгапур

Візовий

* крім ДП, СП

134.

Словаччина

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

135.

Словенія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

136.

С Ш А

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

137.

Судан

Візовий

 

138.

Таджикистан

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

139.

Таїланд

Візовий

* крім ДП, СП

140.

Танзанія

Візовий

 

141.

Туніс

Візовий

 

142.

Туреччина

Безвізовий до 30 діб

 

143.

Туркменістан

Візовий

* крім ДП, СП

144.

Уганда

Візовий

 

145.

Угорщина

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

146.

Узбекистан

Безвізовий

 

147.

Уругвай

Візовий

 

148.

Філіппіни

Візовий

 

149.

Фінляндія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

150.

Франція

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

151.

Хорватія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

152.

Центральноафри-канська республіка

Візовий

 

153.

Чад

Візовий

 

154.

Чехія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

155.

Чилі

Візовий

* крім ДП, СП

156.

Чорногорія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

157.

Швейцарія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

158.

Швеція

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

159.

Шрі-Ланка

Візовий

 

160.

Ямайка

Візовий

 

161.

Японія

Безвізовий до 90 діб протягом 180 діб

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux