• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • فارسی
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ
Опубліковано 25 червня 2016 року о 15:44

Чи може Посольство внести дані про мою дитину, яка народилася в Ірані, до мого закордонного паспорта, оскільки найближчим часом плануємо поїздку до України?

 Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен громадянин України, незалежно від віку, має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Виходячи з цього, новонароджені за кордоном діти (громадяни України) документуються Посольством окремими паспортами. Внесення даних про дітей до діючих паспортів батьків передбачено лише на час дії військового стану.

Посольство може оформити народженій в Ірані дитині посвідчення особи на повернення в Україну протягом одного робочого дня. 

У чому полягає та для чого потрібен консульський облік у закордонній дипломатичній установі України?

Консульський облік полягає в добровільній реєстрації в закордонній дипломатичній установі України громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном.

Разом з тим, реєстрація на консульський облік допомагає громадянину своєчасно отримати повноцінну консульську допомогу як юридичну, так і фактичну при виникненні будь-яких непередбачуваних обставин. Реєстраційні дані, зокрема, надають можливість консулу оповістити/розшукати українських громадян  (або його рідних в Україні) у випадках виникнення «форс-мажорних обставин»: стихійне лихо, нещасний випадок або смерть тощо. Крім того, ціла низка юридичних формальностей по забезпеченні реалізації законодавчих норм відбувається «за місцем реєстрації громадянина України».

Консульський облік здійснюється випадках:

- постійного проживання громадянина України на законних підставах за кордоном;

- тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці;

- зміни місця проживання в межах однієї держави або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

- зміни меж консульського округу посольства чи консульства;

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він на законних підставах постійно проживає або тимчасово перебуває у термін більший, аніж три місяці.

При зміні персональних даних громадянином України заповнюється заява, яка подається до посольства чи консульства особисто, надсилається поштою або іншими засобами зв'язку.

Види консульського обліку:

- тимчасовий

- постійний

 

Хто і за яким порядком приймається на постійний консульський облік?

На постійний консульський облік приймаються/реєструються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном: отримали дозвіл компетентних органів України щодо постійного проживання за кордоном та мають у паспорті громадянина України для виїзду за кордон відповідний дозвільний штамп – «Постійне проживання».

Для прийняття на постійний консульський облік громадянин України подає:

- заяву;

- заповнену облікову картку громадянина України, який постійно проживає за кордоном;

- паспортний документ;

- копії сторінок паспортного документа з написами і відомостями про пред'явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

- оригінал і копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на  проживання  в  цій  іноземній державі;

- фотокартку розміром 3,5 на 4,5 сантиметри;

- документ, що підтверджує сплату консульського збору.

Інформацію щодо тарифів консульського збору, що справляється за оформлення посвідчення особи на повернення в Україні, ви можете отримати на веб-сторінці посольства чи консульства України за кордоном, до якого подаватимуться документи.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника.

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків або законним представником.

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

За прийняття на постійний консульський облік у зв'язку зі зміною меж консульського округу посольства чи консульства консульський збір не стягується.

 

Хто і за яким порядком приймається на тимчасовий консульський облік?

Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більш ніж три місяці приймаються/реєструються на тимчасовий консульський облік у відповідному посольстві чи консульстві України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає:

- заяву;

- заповнену облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном;

- паспортний документ;

- копії сторінок паспортного документа з написами і відомостями про пред'явника документа;

- оригінал і копію виданого  компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі.

- фотокартку розміром 3,5 на 4,5 сантиметри.

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника.

У разі підтвердження підстав для подальшого законного перебування громадян України за кордоном після закінчення дати, зазначеної у штампі, що проставляється в паспортному документі громадянина України, тимчасовий консульський облік може бути продовжений на термін, зазначений у документі, виданому компетентними органами іноземної держави.

За прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

 

Який порядок зняття громадян з постійного консульського обліку у закордонній дипломатичній установі України при поверненні в Україну на постійне проживання?

Громадянин України подає заяву та паспортний документ до посольства чи консульства або до підрозділу Державної міграційної служби України, до якого громадянин звертається про реєстрацію на території України.

За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.

За яких обставин та як відбувається зняття з тимчасового консульського обліку?

Автоматично, по завершенню та відсутності продовження терміну дозволу, виданого компетентними органами іноземної держави, що дає право на проживання в державі.

 Я вийшла заміж за громадянина Ірану і отримала іранське громадянство. Чи не виникнуть у мене проблеми з тим, що тепер я маю насправді два громадянства? Чи не позбавлять мене українського громадянства?

Ні, українського громадянства Вас не позбавлятимуть. Відповідно до Закону України про громадянство, якщо громадянин України набув громадянство іншої держави або  держав, то   у   правових   відносинах  з  Україною  він  визнається  лише громадянином України.

Я громадянин Ірану близько півроку тому подав документи на імміграцію в Україну і досі не отримав відповідь. Чи може мені бути відмовлено?

Відповідно до чинного законодавства України, підставами доля відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну є:

- особам, засудженим до позбавлення волі на строк більше одного року за вчинення діяння, що відповідно до законів України визнається злочином, якщо судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;

- особам, які вчинили злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людяності та людства, як їх визначено в міжнародному праві, або розшукуються у зв’язку із вчиненням діяння, що відповідно до законів України визнається тяжким злочином, або проти яких порушено кримінальну справу, якщо попереднє слідство за нею не закінчено;

- особам, хворим на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я;

- особам, які в заявах про надання дозволу на імміграцію зазначили свідомо не правдиві відомості чи подали підроблені документи;

- особам, яким на підставі закону заборонено в’їзд на територію України. 

Чи можу я отримати термінову візу? Які законні підстави передбачені законодавством України для отримання термінової візи?

 Рішення про оформлення термінової візи приймається уповноваженою на те консульською посадовою особою, за наявності відповідних законних підстав, а саме:

1) заявник має у паспортному документі дійсну багаторазову використану візу країн Шенгенської угоди, Австралії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Ірландії, Канади, Нової Зеландії, Сполучених Штатів Америки, Японії або має дозвіл на проживання в одній із зазначених країн;

2) заявник в’їжджає в Україну на запрошення державного органу, державної установи України або відповідно до звернення компетентного органу іноземної держави чи міжнародної організації;

4) у разі наявності у паспортному документі заявника використаної протягом останніх 24 місяців візи для в’їзду в Україну.

Чи можу я витребувати документи з України в терміновому порядку?

До консульських дій з питань витребування терміновий порядок не застосовується.

Які документи не підлягають консульській легалізації?

Легалізації не підлягають:

- документи й акти, які суперечать законодавству України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян;

- оригінали, копії та фотокопії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти та роз'яснення щодо їх застосування;

- документи, видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень.

Я громадянка України, наразі перебуваю в Ірані та маю намір одружитися з громадянином Ірану. Чи може Посольство України в Ірані зареєструвати наш шлюб?

Нажаль, ні. Закордонні дипломатичні установи реєструють шлюб лише між громадянами України.

Протягом якого терміну Посольством України в Ірані вчиняються нотаріальні дії, зокрема посвідчуються довіреності тощо?

У день подачі повного пакету документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії.

Яка процедура подання клопотання залишення на ПМП за кордоном?

Процедура прийняття, розгляду, оформлення і проходження в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном регулюється Порядком розгляду в дипломатичних представництвах або консульських установах України за кордоном клопотань громадян України, які виїхали за її межі тимчасово, про залишення на постійне проживання за кордоном, затвердженим Наказом Міністра закордонних справ України № 201 від 22.11.1999 р. та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 грудня 1999 року за № 903/4196.

Яку кількість готівки я можу перевозити через державний кордон України без декларування? 

Через державний кордон України без митного декларування дозволяється перевозити готівку в еквіваленті не більше 10000 євро.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux