1. Надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Ісламської Республіки Іран, здійснення будь-якого впливу на компетентні органи Ірану з даного питання.
2. Вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку
Привертаємо Вашу увагу, що з питань пошуку інформації про загиблих або зниклих безвісти у роки війни родичів рекомендується звертатися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке відповідно до постанови КМУ від 02.08.1996 №897 здійснює функції робочого апарату Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій.
Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, i, у разі порушення законів країни перебування, консул не може звільнити Вас від відповідальності.
Роз’яснення щодо розшуку осіб
Законом України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти” від 12.07.2018 № 2505-VIII (далі – Закон) передбачено вичерпний перелік органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти, до якого МЗС та посольства/консульства не відносяться.
Відповідно до пункту 1 статті 18 Закону, заява про розшук особи, зниклої безвісти, має подаватися заявником до відповідного територіального органу Національної поліції України.
Розшук громадян України за кордоном, з якими втрачено контакт внаслідок військових конфліктів, сучасних міграційних процесів чи надзвичайних ситуацій також належить до сфери компетенції Служби розшуку Національного товариства Червоного Хреста (http://www.redcross.org.ua). З цих питань заявники можуть безпосередньо звертатися і до Міжнародної Служби Розшуку (https://www.its-arolsen.org).
Довідково: абзацом 2 статті 1 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти” від 12.07.2018 № 2505-VIII (далі – Закон) регламентовано, що “заявник” – це особа, яка подала заяву про розшук особи, стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування.
Абзацом 8 статті 1 Закону визначено, що “особа, зникла безвісти” - це фізична особа, стосовно якої немає відомостей про її місцеперебування на момент подання заявником заяви про її розшук.
Згідно з пунктом 1 статті 4 Закону - особа набуває статусу такої, що зникла безвісти, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи безвісти та її розшук або за рішенням суду.
Абзацом 10 статті 1 Закону визначено, що “особа, зникла безвісти за особливих обставин” - це особа, що зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, заворушеннями всередині держави або у зв’язку з надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру або іншими подіями, що можуть спричинити масову загибель людей.