Наймасовіший танк часів Другої світової війни Т-34, розроблений харківським конструкторським бюро під керівництвом М.І.Кошкіна, серійно випускався у 1940-1945 роках. Основне багатосерійне виробництво Т-34 було розгорнуто на потужних машинобудівних заводах Уралу та Сибіру (Росія) і тривало у повоєнні роки.
Танк Т-34 зробив величезний вплив на результати Другої світової війни і на подальший розвиток світового танкобудування. Завдяки сукупності бойових якостей Т-34 був визнаний більшістю фахівців і військових експертів кращим середнім танком свого часу. При його створенні конструкторам вдалося віднайти оптимальне співвідношення між основними бойовими, тактичними, балістичними, експлуатаційними, ходовими і технологічними характеристиками.
До сьогодні збереглася велика кількість цих танків різних модифікацій, проте, вже як пам’ятники і музейні експонати.
Продовжувачем традицій Т-34 став сучасний український бойовий танк Т-84, який добре себе зарекомендував в умовах закритої гірської місцевості низки країн Азії.
Сьогодні Т-84 випускається на Конструкторському бюро машинобудування імені О.О.Морозова спільно із Заводом транспортного машинобудування імені В.А.Малишева у м. Харків. Вперше Т-84 був представлений в Об’єднаних Арабських Еміратах у 1995 році на міжнародній виставці військової техніки.
На даний час існує чотири модифікації Т-84: Т-84 - базова модифікація; Т-84-120 «Ятаган», Т-84 «Оплот», бойова машина «Оплот». 28 травня 2009 р. Т-84 «Оплот» був поставлений на озброєння української армії.
Танк Т-84 «Оплот» − найсучасніший представник бронетанкової техніки, що виробляється в країнах СНД. Потужність двигуна складає 1200 кінських сил. Особливістю двигуна є низькі втрати потужності при експлуатації в умовах підвищеної температури навколишнього середовища.
Восени 2012 року на міжнародній військовій виставці в Пакистані «IDEAS Pakistan 2012», де була представлена українська військова техніка, пакистанські військові зацікавилися українськими танками «Оплот». Україна вже має успішний досвід співробітництва з Пакистаном у цій галузі. Зокрема, у 1999 році було реалізовано контракт на постачання до Пакистану танків у кількості 320 одиниць.