За інформацією військового аташе Посольства України в Ісламській республіці Іран
Протягом тижня особливостями розвитку обстановки стали:
заходи російського окупаційного командування з підтримання напруженої обстановки у зоні конфлікту;
проведення ротації/посилення підрозділів з’єднань і частин 1 та 2 армійських корпусів, а також забезпечення їх високого рівня готовності до застосування;
уточнення режимом Путіна планів діяльності російських окупаційних військ, спрямованої на загострення кризової ситуації у Донбасі;
активне ведення усіх видів розвідки, у т.ч. із застосуванням безпілотних літальних апаратів;
накопичення озброєння, військової техніки, боєприпасів, пально-мастильних матеріалів та інших засобів, доставлених з території РФ;
підготовка та проведення ротації військовослужбовців збройних сил РФ на окупованих територіях, яка запланована в період до 15 травня ц.р.
За цей тиждень інтенсивність вогневого впливу бойовиків по позиціям українських військ значно знизилась, що пов’язано зі святкуванням Великодня та введенням режиму припинення вогню. Було здійснено 108 обстрілів. Противник застосовував як стрілецьке озброєння, так і міномети калібром 82 та 120-мм.
За попередній тиждень було відмічено 217 обстрілів (до цього – 578 обстрілів).
Найвища інтенсивність обстрілів відмічалась на Донецькому напрямку, де відбулося 55 обстрілів.
За тиждень розвідувальними органами України виявлено 37 фактів порушення Мінських домовленостей щодо відведення озброєння та військової техніки, минулого тижня зафіксовано 29фактів, зокрема:
у 15-км зоні (артилерійські системи калібром до 100 мм та танки) – 16 фактів (всього 65 танків, найбільша їх кількість зосереджена у районах населених пунктів Дебальцеве, Докучаєвськ, Донецьк, Любівка, Макіївка, Первомайськ, Ясинувата);
у 25-км зоні (артилерійські системи калібру від 100 мм) – 14 фактів (всього понад 58 артилерійських системи та САУ переважна частина яких зафіксовані в районах Безіменне, Докучаєвськ, Донецьк, Іловайськ, Макіївка, Озерянівка, Петрівське, Хрящувате, Ясинувата);
35-км зони (реактивні системи залпового вогню) – 7 фактів (20 одиниць 122-мм РСЗВ “Град” у районах населених пунктів Дебельцеве, Іловайськ, Первомайськ, Петрівське, Стаханов, Хрящувате).
Зазначена інформація доведена до керівників Спільного центру контролю та координації припинення вогню та стабілізації обстановки для документування і фіксації встановленим порядком.
Російське окупаційне командування надає пріоритетного значення веденню розвідки позицій сил Антитерористичної операції. Для цього активно застосовуються безпілотні літальні апарати та диверсійно-розвідувальні групи.
Всього за тиждень зафіксовано десять польотів БПЛА противника, з них шість оперативно-тактичного рівня типу “Орлан-10” та “Форпост” здійснили зліт та посадку на території Росії.
Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України підтверджується інформація, що застосування БПЛА в інтересах 1 та 2 армійських корпусів здійснюється за планами командування Південного військового округу ЗС РФ. Так запуск БПЛА можливий лише після надходження в армійські корпуси з Центру територіальних військ відповідного розпорядження-наряду з визначенням ліміту використання мотогодин на кожен виріб БПЛА, а відеоматеріали за результатами польотів негайно передаються до цього ж центру для подальшої обробки.
Крім того, фіксуються спроби виходу диверсійно-розвідувальних груп частин та з’єднань 1 та 2 армійських корпусів у тил сил АТО. Зокрема, такі факти мали місце у районах населених пунктів Авдіївка, Трьохізбенка, Новогригорівка, Водяне, Невельське, Красногорівка, Мар'їнка, Новомихайлівка, Авдіївка.
При цьому диверсійно-розвідувальні групи противника використовують практику застосування безпілотних літальних апаратів (квадракоптерів) для скидання запалюваних і фугасних боєприпасів, а також протипіхотних мін в тил сил Антитерористичної операції.
Росія продовжує постачання озброєння та військової техніки, а також найманців на підконтрольну бойовикам територію.
Всього за тиждень залізничними та автомобільними шляхами бойовикам 1 та 2 армійських корпусів було доставлено 38 танків, 14 бойових броньованих машин, 12 артилерійських систем, 1750тонн пального та понад 560 тонн боєприпасів.
Аналіз статистичних даних вказує на нарощування постачання пально-мастильних матеріалів до тимчасово окупованих територій Донбасу на бази зберігання 1 та 2 армійських корпусів Центру територіальних військ, які розташовані у населених пунктах: Донецьк, Іловайськ, Краснодон, Макіївка, Ровеньки, Сніжне, Торез, Харцизьк.
Зазначене пов’язано з проведенням підсумкових занять за зимовий період навчання 1 і 2 армійських корпусів та доведенням запасів до встановлених норм. Зокрема у квітні ц.р. до тимчасово окупованих територій Донбасу з території Росії було доставлено понад 8200 тонн пального, що становить 52% від обсягів пального (16 000 тонн), що було завезено з початку цього року.
Слід зазначити, що з першого січня ц.р. до окремих районів Донецької та Луганської областей з російської території було введено достатню кількість озброєння та військової техніки для формування нових з’єднань противника.
При цьому, у квітні ц.р. відбувалося введення техніки як зі складів збройних сил Росії, так і відремонтованої, яка попередньо була виведена з української території до російських ремонтних підприємств. Зокрема, 68 танків, 140 БМП та БТР, а також по 20 одиниць артилерійських систем та паливозаправників, що достатньо для формування мотострілецької бригади з посиленим бронетанковим компонентом.
Разом з цим додаткове введення з початку року 52 паливозаправників на пряму пов’язане із намаганням російського командування забезпечити високу автономність та мобільність бронетанкових і самохідних артилерійських підрозділів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України, продовжує відслідковувати заходи бойової підготовки 1 та 2 армійських корпусів російських окупаційних військ.
На теперішній час противник використовує зниження інтенсивності бойових дій для відновлення боєздатності та вдосконалення оперативного обладнання території з одночасним веденням розвідки практично на всіх напрямках.
Проводиться робота над усуненням недоліків, виявлених в ході підсумкових перевірок за зимовий період навчання 1 та 2 корпусів. 5 травня ц.р. до бригад 2 корпусу прибули представники Центру територіальних військ Південного військового округу для проведення комплексних інспекцій.
Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України ідентифіковано керівний склад Центру територіальних військ Південного військового округу збройних сил Російської Федерації, який безпосередньо здійснює управління бойовими діями на сході України.
Командувач Центру територіальних військ Південного військового округу генерал-полковник СЕРДЮКОВ Андрей Николаевич, начальник штабу генерал-лейтенант ТЕПЛИНСКИЙ Михаил Юрьевич.
Встановлено дані на інших керівників Центру територіальних військ, що здійснюють управління, планування застосування та організовують всебічне забезпечення з’єднань і частини 1 і 2 армійського корпусу на Донбасі, а саме:
заступник командувача Центру територіальних військ генерал-майор ВОЛЫК Сергей Николаевич;
заступник командувача Центру територіальних військ з озброєння полковник ХУДЯКОВ Александр Геннадиевич;
заступник командувача Центру територіальних військ з тилу полковник МАНУКЯН Рафик Сиразникович;
заступник командувача Центру територіальних військ по роботі з особовим складом полковник КАНЧУРА Олег Владимирович;
заступник начальника штабу Центру територіальних військ полковник ЗЕМСКОВ Сергей Викторович;
начальник оперативного управління - заступник начальника штабу Центру територіальних військ полковник ГАЛИЦКИЙ Руслан Викторович.
Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.
Головне управління розвідки продовжить роботу над виявленням військових злочинців з метою притягнення їх до відповідальності перед національним та міжнародним судом.