День Державного Прапора України святкується щорічно 23 серпня.
Це данина поваги до символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Під рідним прапором наш народ утвердив мрію про державність, соборність і самостійність.
Синій і жовтий кольори неба і пшениці символізують велику працю наших людей від сходу до заходу України й з півночі до півдня. Коли майорить Державний Прапор почуття національного єднання народжується в наших серцях.
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та синього кольорів різних відтінків на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
У середині XVII століття набувають поширення блакитні або сині полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини таке поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Першу спробу створити синьо-жовтий прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, що представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий синьо-жовтий прапор.
22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор, затвердивши синьо-жовтий прапор символом Української Народної Республіки.
13 листопада 1918 року синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 році - в Карпатській Україні.
У радянську добу зберігання синьо-жовтого полотнища вважалося злочином, а поява українського прапора у громадських місцях розцінювалася як надзвичайна подія. Органи безпеки докладали всіх зусиль, щоби виявити і покарати «антирадянські елементи».
24 липня 1990 року синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.
23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком.
24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради було піднято синьо-жовтий прапор.
18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим стягом статус офіційного прапора країни
За 26 років Незалежності цей Прапор міцно укорінився у нашій свідомості, життя без нього зараз вже навіть не можна уявити. Ми бачили його під час народних свят і фестивалів; після переможних змагань українських олімпійців; на футбольних полях та боксерських рингах.
Але найбільшу народну повагу і пошану прапор здобув під час Революції гідності. Зараз він надихає українських патріотів, які віддають свої життя за визволення окремих районів Донецької та Луганської областей України від російського агресора, деокупацію Криму, відновлення територіальної цілісності нашої держави.
Посольство України в Ісламській Республіці Іран вітає усіх українців Ірану з Днем Державного Прапора України!