• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • فارسی
Інтерв’ю Посла України в Ірані Сергія Бурдиляка інтернет-виданню Arman-e Shargh
Опубліковано 08 травня 2018 року о 12:34

Вранці 26 квітня на запрошення Кооперативу іранської преси головні редактори низки іранських газет та представники ЗМІ зустрілись та провели розгорнуту бесіду з Сергієм Бурдиляком, Послом України в Ірані.

 Потаємний секрет Посла

Історична непримиренність старшого російського брата

«Я молився в мавзолеї імама Рези за дружбу між нашими народами»”

«Шануємо Фердоусі в Україні».

 

Вранці 26 квітня на запрошення Кооперативу іранської преси головні редактори низки іранських газет та представники ЗМІ зустрілись та провели розгорнуту бесіду з Сергієм Бурдиляком, Послом України в Ірані. Дипломат протягом більш ніж двогодинної бесіди торкнувся кожного аспекту двосторонніх відносин та з великим запалом говорив про зацікавленність розвитку всесторонньогоспівробітництва з Іраном в різних областях.

 Заходить з невеликим запізненням, але з сяючою посмішкою на обличчі, пан Посол в червоній краватці, темному костюмі та в білій сорочці, як і належить справжньому дипломату, сідає навпроти гостей та вітається з аудиторію. З самого початку, не вдаючись до протокольних церемоній, поширених серед наших політиків, та, навіть, не виголосивши вступної промови, зразу переходить до суті та просить присутніх розпочати розмову і ставити питання.

Не маючи уяви про прийоми такого рівня, нас вражає те, що відповідаючи на загальні питання, Посол захоплено та розгорнуто дає конкретні відповіді, заглиблюючись в деталі та демонструючи свою всесторонню обізнаність. Більше того, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ірані без втоми дає відповіді на всі питання.

 Потаємний секрет Посла.

Посол України, говорячи про розвиток відносин з Іраном та свою роль на цьому шляху, акцентував увагу на одному цікавому моменті: “Хочу поділитися з Вами одним секретом: Я – Посол України в Ірані, але дедалі більше думаю про те, як краще представити Іран в Україні. І це не лише в мене одного таке почуття. Моя дружина має великий інтерес до іранської культури, та святковий традиційний стіл “Хавтсін” до Ноурузу, який вона сама прикрасила, привернув увагу багатьох в Україні та за її межами”. С. Бурдиляк сказав, що історичні взаємини між державами створили між нами нерозривний зв'язок. Щирі слова Посла не видавалися перенасиченими формальними компліментами та гіперболами, та дійсно припали до душі присутніх. Він висловив зацікавленність у процвітанні Ірану, в якому С. Бурдиляк бачить вікно для встановлення довірливих відносин з навколишнім світом, та більш того, враховуючи величезний внутрішній потенціал, який за останні декілька років став ще помітнішим, ніж раніше, були створені умови для збільшення обсягів співробітництва. В цьому контексті Посол заявив, що товарообіг між державами за останні три роки збільшився вдвічі, та може вирости ще втричі, тобто до 3 млрд долл.. Те, що Посол іноземної держави так зацікавлено говорить про перспективи розвитку Ірану заслуговує на повагу та прихильність.

 Біль пана Посла.

У своїй розмові пан Посол декілька разів торкається питання останнього прикордонного конфлікту між Україною та Росією, та зауважує, що захоплення Криму Росією є нічим іншим, ніж збройною окупацією. С. Бурдиляк наголошує, що з захопленням територій російськими військами, Україна втратила близько 15 відсотків економічного потенціалу. Колишня проросійська влада не дозволила, щоб в Україні створювалися та розвивалися військово-політичні структури та оборонні підприємства. Посол вважає великою історичною помилкою втрата Україною свого ядерного потенціалу, та, як наслідок, втрату обороноздатності держави. С. Бурдиляк підкреслив, що для України є неприйнятним неузгоджена з Києвом присутність іноземних громадян на окупованих територіях, і, у випадку порушення законодавства, будуть вживатися заходи щодо заборони їх в'їзду та недопущення ведення бізнесу з Україною. Говорячи про напад Росії на територію своєї Батьківщини, Посол болісно та чутливо вказує на спільні історичні паралелі, приховані за багатошаровим пилом століть.

Національне бачення щодо посилення внутрішнього потенціалу.

Відповідаючи на поставлене запитання про те, які Посол бачить шляхи для стабілізації України в умовах того, що Україна не має повноцінної військової потужності протистояти Росії, особливо, враховуючи бажання Путіна  відновити російську міць на світовій арені, та з огляду на важливе стратегічне положення України і недостатньої дієвості західних санкції (які вразили лише 2% російської економіки), С. Бурдиляк сказав: “З часу Революції гідності 2014 року в Україні формується нове покоління патріотів, які не бачать Україну лише буфером між Росією та Європою. Ми хочемо бачити нову Україну, збудовану на внутрішньому потенціалі, яка має довірливі взаємовідносини, що відповідають національним інтересам, з усіма країнами світу”. Посол навів два суперечливі висловлювання великих політиків, - міністра закордонних справ Британії лорда Балмера Естона, який говорив, що “не існує постійних друзів і постійних ворогів, проте існують постійні інтереси держави”; та російського царя Олександра III, який сказав, що “наші друзі - це воєнно-морський флот, армія та військова міць”. Посол резюмував: “Наразі ми поєднуємо ці дві точки зору - думаємо лише про національні інтереси, та не маємо надійнішого друга, ніж наші власні збройні сили ”.

Посилення двостороннього співробітництва.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Ірані заявив, що завдяки іранському потенціалу у міжнародних відносинах та задля забезпечення взаємних інтересів наразі є значні можливості. Він додав, що дві держави ще не використали свій потенціал у торгових зносинах настільки, наскільки це було потрібно. С. Бурдиляк додав, що іранський ринок є привабливим для України, і необхідно успішно використати всі його переваги, насамперед у галузі енергоресурсів. Також Посол наголосив, що іранські лікарські препарати коштують подекуди вдесятеро менше західних аналогів, і тут також є великі переваги щодо імпорту ліків в Україну. Український дипломат заявив, що обидві країни можуть взаємодоповнювати одна одну та інвестувати в спільні ІТ-проекти. С. Бурдиляк висловив впевненість, що в короткостроковій перспективі товарообіг між державами може досягти 3 млрддолл. США, оскільки за останні два роки цей показник збільшився вдвічі і перевищив 1 млрд долл.

Насамкінець…

Помітивши портрет, встановлений в кабінеті, журналісти запитали у Посла, хто це. Він відповів, що це «український Фердоусі» Тарас Шевченко, та одразу ж наголосив, що з мером Тегерану ведуться перемовини щодо здійснення візиту до Києва та урочистого відкрити площі Фердоусі, а також площі Т. Шевченка в Тегерані. 

С. Бурдиляк сказав, що він християнин, і в Україні є православні, католики, іудеї та 2 мільйони мусульман, які мирно проживають в країні. Також Посол показав присутнім, що в його робочому кабінеті Біблія лежить поруч з Кораном, а під час поїздки до м. Мешхед, він відвідав мавзолей Імама Рези, та помолився у цьому святому місці за мир та добробут наших народів. Український дипломат так палко розповідав про наявні можливості двосторонніх відносин, що лише інша зустріч змусила його залишити прес-конференцію.

Якби захопленість своєю справою, зацікавленість та зусилля Посла отримали б відповідне сприйняття в роботі політиків, можливо, це мало б значні досягнення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux