З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення 08 травня ц.р. пройшла спільна українсько-польська церемонія вшанування пам'яті загиблих в Ірані воїнів Армії Андерса, похованих на Тегеранському цвинтарі, серед яких чимало українців.
У церемонії взяв участь Міністр закордонних справ Польщі З.Рау якій перебував в Ірані з офіційним візитом та Посол України в Ірані С.Бурдиляк.
Також, під час урочистих заходів, разом із Міністром закордонних справ Польщі відбулася церемонія покладання квітів до могили видатного українського та польського архітектора Владислава Городецького.
Промова Посла України в Ірані
Сьогодні ми разом відзначаємо День пам'яті та примирення, який знаменує нашу спільну перемогу у Другій світовій війні над світовим злом, нелюдяністю та насиллям.
Близько 80 років тому наші співвітчизники - українці та поляки разом пліч-о-пліч у складі Армії Андерса, саме тут в Ірані, розпочинали свій звитяжний бойовий шлях у боротьбі проти вселенського зла. Наші предки, об'єднані спільною метою у протистоянні з агресором, завдяки гостинності іранського народу мали змогу організувати боєздатний підрозділ, який згодом у битвах під італійським Монте-Кассіно зробив свій внесок у спільну перемогу у війні.
Сьогодні ми знову разом із міжнародною спільнотою протистоїмо агресору у жорстокій невиправданій війні, яка розпочалася більше двох місяців тому проти України.
Україна вдячна дружньому польському уряду та народу Польщі за допомогу, зокрема у наданні прихистку для мільйонів цивільних українських біженців, що невпинно наближає людство до перемоги над злом, смертю та ненавистю.
Вшановуючи пам'ять видатного українсько-польського архітектора та мецената Владислава Городецького, похованого в Тегерані, набуває особливого символізму те, що основою загального прогресу є превалювання розуму над невіглаством, зведення над руйнацією, взаємодії над розбратом.
Історія вчергове демонструє те, що Україна, Польща та Іран можуть успішно керуватися цими принципами в інтересах наших держав і народів.